Warto wrócić do gier komputerowych

warto_wrocic_do_gier_komputerowych.jpg

Jeśli ktoś od lat nie interesuje się światem gier komputerowych, ale jednak w przeszłości trochę się tym zajmował, to może się poważnie zdziwić, kiedy zapozna się ze wszystkimi nowinkami. Łatwo się domyśleć, że gry znacznie się zmieniły w ostatniej dekadzie, że grafika jest w nich zdecydowanie lepsza i że pisze się na ich potrzeby zdecydowanie lepsze scenariusze ? to można po prostu logicznie wywnioskować.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że w dzisiejszych czasach grać można już nie tylko za pomocą klawiatury, myszki, pada czy dżojstika, ale również za pomocą ruchów ciała. Na potrzeby konsoli Xbox 360 stworzono technologię Kinect, która bazuje na czujniku ruchu.

Dzięki temu rozwiązaniu, do grania nie są już potrzebne żadne akcesoria ? ich funkcje przejmuje nasze ciało. Urządzenie jest na tyle czułe i precyzyjne, że potrafi nawet zapamiętać rysy twarzy każdego gracza, co z kolei pozwala na dużo prostszą obsługę gry.

Jeszcze dziesięć lat temu mało kto spodziewałby się, że w grach komputerowych będzie się wykorzystywało czytniki ruchu. Już jakiś czas temu stało się to jednak faktem.

Oczywiście, producenci konsoli nadal powinni rozwijać tę technologię, ponieważ budzi ona zainteresowanie użytkowników. Rzecz jasna, jeśli po latach wróci się do gier komputerowych, to warto sprawdzić nie tylko technologie typu Kinect, ale również innego rodzaju rozwiązania.

Współcześnie świat gier komputerowych jest tak rozbudowany i różnorodny, że każdy powinien znaleźć w nim coś dla siebie.