Xbox dla dziecka

xbox_dla_dziecka.jpg

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie sporo czasu spędzają przed komputerem, a znaczny jego procent poświęcają na granie w gry komputerowe. Oczywiście, w samych grach nie ma nic złego, jeśli są one dopasowane do wieku gracza. Kiedy jednak młody człowiek poświęca zbyt dużo czasu na taką formę rozrywki, to jest to już niepokojąca sytuacja. W jaki sposób rodzice mogą wpłynąć na to, żeby zajmował się on również innymi rzeczami? Paradoksalnie, mogą oni na przykład kupić mu konsolę do gier taką jak Xbox.

Można spróbować nauczyć młodego człowieka, który z pewnością potrafi docenić zalety konsoli, że na tym urządzeniu może on grać, podczas gdy komputer służyć będzie mu do innych celów. Konsole podłącza się najczęściej do telewizora, a służy ona właściwie tylko do grania. Wiadomo więc będzie, że kiedy młodzieniec zasiądzie do konsoli, to rodzice od razu to zauważą i będą w stanie jakoś to kontrolować. Kiedy natomiast będzie on pracował na komputerze, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że czas ten wykorzysta na bardziej konstruktywne działania.

Młody człowiek, który doskonale orientuje się w grach komputerowych, z pewnością zauważy, że konsola daje w tej dziedzinie zdecydowanie większe możliwości niż komputer. W takiej sytuacji zapewne szkoda będzie mu czasu na granie na komputerze, który automatycznie stanie się jego narzędziem pracy. Oczywiście, konsola to po prostu bardzo dobry prezent dla młodego człowieka, który z pewnością sprawi mu sporo przyjemności. Warto przynajmniej rozważyć taki wariant.